Предавања: петак, 12.10.

18.00 Управљање робота можданим сигналима Проф. др Мирjана Поповић, Универзитет у Београду, Електротехнички факултет 19.00 Роботика и етика Проф. др Воjин Ракић, Центар за биоетичке студиjе, Институт за филозофиjу и друштвену теориjу

Предавања: четвртак, 11.10.

18.00 Роботи за симулацију лета авионом Горан Ференц, Институт „Лола“ 19.00 Увећана стварност: Како нам мобилни уређаји помажу да сазнамо више о свету који гледамо? Ђорђе Нијемчевић, Развоjни центар Маjкрософта у Србиjи, Секција примењене физике и електронике у Истраживачкој станици „Петница“

Предавања: среда, 10.10.

18.00 Роботи у рехабилитациjи пациjената погођених шлогом Милош Костић, Универзитет у Београду, Електротехнички факултет 19.00 Роботи и технологиjе будућности у хирургиjи Др Воjислав Богосављевић, Клинички центар Србије

Предавања: уторак, 09.10.

16.00 Радио Галаксија: Вештачка интелигенција и културне импликације Проф. др Милан Ћирковић 19.00 Људи, анроиди и медији Проф. др Хироши Ишигуро, Универзитет у Осаки, Јапан 20.00 Округли сто: Где повући линију између људи и робота?

Предавања: понедељак, 08.10.

18.00 Хуманоидни роботи: могућности и границе – NAO робот Милош Jовановић, Лабораториjа за роботику, Институт „Михаjло Пупин“ 19.00 Причајте са роботом, он Вас чује, види и ради шта му кажете Jовица Тасевски, Универзитет у Новом Саду, Факултет техничких наука

Предавања: петак, 05.10.

18.00 Да ли желимо само машине или нешто више? Проф. др Бранислав Боровац, Универзитет у Новом Саду, Факултет техничких наука 19.00 Виртуална лабораториjа: Е-учење у роботици Коста Jовановић, Универзитет у Београду, Електротехнички факултет

Предавања: четвртак, 04.10.

18.00 Како се робот моделира – Примена савременог математичког апарата у роботици и биомехатроници Проф. др Михаило Лазаревић, Универзитет у Београду, Машински факултет 19.00 Симулирајте робота Петар Мандић, Универзитет у Београду, Машински факултет

Предавања: среда, 03.10.

18.00 Роботи у школи: Едукациjа у области роботике и мехатронике Милан Санадер, М&Г Дакта 19.00 Како се роботика учи у свету Проф. др Милан Матиjевић, Универзитет у Крагуjевцу, Факултет инжењерских наука

Предавања: уторак, 02.10.

18.00 Роботи будућности Др Душко Катић, Лабораториjа за роботику, Институт „Михаjло Пупин“ 19.00 Роботи у свемиру Александар Ћосић, Лабораториjа за роботику, Институт „Михаjло Пупин“

Предавања: понедељак, 01.10.

18.00 ECCEROBOT: Робот који има тело као што је твоје Проф. др Овен Холанд, Универзитет Сасекс, Енглеска 19.00 Управљање хуманоидним роботима Предраг Милосављевић, Универзитета у Београду, Електротехнички факултет

Предавања: петак, 28.09.

18.00 Камере будућности Филип Пањевић, Развоjни центар Маjкрософта у Србиjи, Секција примењене физике и електронике у Истраживачкој станици Петница 19.00 Летећи роботи за извиђање Иван Стоjковић, Лабораториjа за роботику, Институт „Михаjло Пупин“

Предавања: четвртак, 27.09.

18.00 Неуронске мреже Зоран Шеварац, Универзитет у Београду, Факултет организационих наука 19.00 Научимо роботе да комуницираjу Александра Марjановић, Универзитет у Београду, Електротехнички факултет

Предавања: среда, 26.09.

10.00 Округли сто 1: Жене експерткиње у науци и технологији у Србији Проф. др Петар Петровић, Универзитет у Београду, Машински факултет 12.00 Округли сто 2: Од девојчице до научнице – пут и препреке Проф. др Петар Петровић, Универзитет у Београду, Машински факултет

Предавања: уторак, 25.09.

18.00 Роботи у индустријској производњи Проф. др Петар Петровић, Универзитет у Београду, Машински факултет 19.00 На путу до чаробњака: Људи у свету интелигентних машина Др Милан Гњатовић, Унивезитет у Новом Саду, Факултет техничких наука

Предавања: понедељак, 24.09.

18.00 Свечано отварање манифестације „Дани будућности: Роботика“ Задужбина „Илиjе М. Коларца“, Београд 19.00 Могу ли роботи да мисле? – Нова генерација интелигентних машина Проф. др Ролф Фајфер, Универзитет у Цириху, Шваjцарска

Филм: недеља, 13.10.

12.00 Дечји анимирани филм Нико и пут ка звездама, режија: Мајкл Хегнер, Кари Јусонен (синхронизовано) 14.00 Кратки филмови: Нанороботи и роботи у медицини 16.00 Селекција кратких филмова са Робот филм фестивала 18.00 Документарни филм Изгубио сам посао, режија: Том Халат, Дејл Халат

Филм: субота, 12.10.

12.00 Дечји анимирани филм Нико и пут ка звездама, режија: Мајкл Хегнер, Кари Јусонен (синхронизовано) 14.00 Кратки филмови: Нанороботи и роботи у медицини 16.00 Селекција кратких филмова са Робот филм фестивала 18.00 Документарни филм Изгубио сам посао, режија: Том Халат, Дејл Халат

Филм: недеља, 07.10.

12.00 Дечји анимирани филм Робот Хинокио, режија: Такахико Акијама 14.00 Кратки филмови: Едукација у области роботике 15.00 TED talks: Лични роботи; Успон личних робота, Мојих 7 врста робота, Роботи који испољавају емоције, Ход Липсон прави самосвесне роботе 17.00 Селекција кратких филмова са Робот филм фестивала 18.00 Документарни филм Arduino, The Documentary, режија: Родриго Калво